True TGM-DC-36-SC/SC-W-W 36.25" W White Finish with Curved Glass Non-Refrigerated 3 Shelves Glass Merchandiser - 115 Volts
Shop all True Bakery and Deli Cases
SKU:
TGM-DC-36-SC/SC-W-W
MPN:
TGM-DC-36-SC/SC-W-W
picture
picture
Commercial design services
  • 115 volts, 60 Hz, 1-Ph compatibility
  • Self-contained for easy installation
  • Made in USA with CSA and cULus certification
  • Curved glass front for visibility
  • White interior and exterior for presentation
  • Three adjustable shelves for display
Height49.13 (H)
Width36.25 (W)
Depth39 (D)
EndsWhite
Exterior FinishWhite
FrontCurved Glass
Interior FinishWhite
Service TypeFull Service
Shelf Quantity3
Width (side - side)31" - 36"
Height49.13 (H)
Width36.25 (W)
Depth39 (D)
EndsWhite
Exterior FinishWhite
FrontCurved Glass
Interior FinishWhite
Service TypeFull Service
Shelf Quantity3
Width (side - side)31" - 36"
  • UL EPH Classified certification
  • Commercial Refrigeration
  • Merchandising and Display Refrigeration
  • Dry and Refrigerated Bakery Cases
  • Commercial Refrigeration