Shop all Turbo Air Open Air Merchandisers and Coolers
SKU:
TOM-60L-UF-S-2SI-N
MPN:
TOM-60L-UF-S-2SI-N
zoom
Usually ships in 2 - 4 Business Days
Free shipping
Commercial design services
  • Digital thermostat with defrost control
  • LED lighting showcases products
  • Eco-friendly R290 refrigerant
  • Efficient self-contained refrigeration
  • Tempered glass front enhances visibility
  • Low-profile design maximizes space
Weight584 LBS
Height44.25 (H)
Width59.38 (W)
Depth33 (D)
Refrigerant TypeR-290
Shelf Quantity1
Width (side - side)49" - 60"
ManufacturerTurbo Air
Amps15
Phase1-Ph
Hertz60
Weight584 LBS
Height44.25 (H)
Width59.38 (W)
Depth33 (D)
Refrigerant TypeR-290
Shelf Quantity1
Width (side - side)49" - 60"
ManufacturerTurbo Air
Amps15
Phase1-Ph
Hertz60
  • NSF Certified certification
  • Commercial Refrigeration
  • Merchandising and Display Refrigeration
  • Open Air Merchandisers and Coolers
  • Commercial Refrigeration
Related products
Quantum 3636GY 36" W x 36" D Gray Epoxy Antimicrobial Finish Wire Shelf