Advance Tabco NSGD-40-72 72" W Stainless Steel Stationary Sleek Shield Food Shield
Shop all Advance Tabco Sneeze Guards
SKU:
NSGD-40-72
MPN:
NSGD-40-72
Commercial design services
Built for high-traffic self-service lines, the Advance Tabco NSGD-40-72 stainless steel shield offers a 72" wide, double-sided sneeze guard with 1/4" tempered glass and a stainless steel top shelf.
  • Two-sided self-service design supports flow
  • Stainless steel top shelf adds capacity
  • Chamber Lock™ secure
  • 72" W stainless steel boosts durability
  • Adjustable front glass rotates 15° for access
  • 1/4" heat-tempered glass protects food visibility
Weight518 LBS
Height19.25 (H)
Width72 (W)
ServiceSelf-Service
Width (side - side)68" - 73"
ManufacturerAdvance Tabco
Length72"
StyleSingle Face
Service TypeSelf Service
Weight518 LBS
Height19.25 (H)
Width72 (W)
ServiceSelf-Service
Width (side - side)68" - 73"
ManufacturerAdvance Tabco
Length72"
StyleSingle Face
  • Sneeze Guards
Related products
picture
BK Resources BKG-GHC-7560 60" Long x 0.75" Inside Dia. Gas Connector Hose
Pro IconFree shipping
picture
Thunder Group 0001BB 2 Oz. Blue Bamboo Melamine Sauce Dish
Pro IconFree shipping
Sterling Manufacturing SPG-6 MF NG 23" W Stainless Steel Natural Gas Countertop Boilerless Convection Steamer - 60,000 BTU
Component Hardware K50-Y010-C108 108" Blue Coiled Hose
Glastender CBT-3-MF 18" W Chrome Countertop Cobra Draft Dispensing Tower
Service Ideas SB-42 20.75" W Rectangular Stainless Steel Mod18 Steelworks Tray