Shop all Turbo Air Open Air Merchandisers and Coolers
SKU:
TOM-72L-UF-W(B)-1SI-N
MPN:
TOM-72L-UF-W(B)-1SI-N
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
  • LED interior lighting
  • R290 Hydrocarbon refrigerant
  • Efficient self-contained refrigeration
  • Tempered glass front shield
  • Low profile for visibility
Weight769 LBS
Height37.75 (H)
Width78.88 (W)
Depth33 (D)
Refrigerant TypeR-290
Shelf QuantityDeck Only
Width (side - side)61" - 72"
Hertz60
Weight769 LBS
Height37.75 (H)
Width78.88 (W)
Depth33 (D)
Refrigerant TypeR-290
Shelf QuantityDeck Only
Width (side - side)61" - 72"
Related products
Quantum DIV21S 21" D x 8" H 304 Stainless Steel Wire Shelf Divider
Pro IconFree shipping
Empress PL404615C 45 Gallon Clear Low Density Liner Perforated Rolls (10 Packs of 10 Per Case)
Pro IconFree shipping
Rosseto AG203 48" W x 35.7" H Clear Acrylic Avant Guarde Shield + Serve Buffet Sneeze Guard with Stainless Steel Support and Tall Pass Through