Shop all Univex Commercial Pizza Deck Ovens
SKU:
DOME39P-NG
MPN:
DOME39P
Commercial design services
  • CSA certified for safety
  • Durable stone hearth for baking
  • Compact dimensions fit kitchen spaces
  • High-efficiency natural gas operation
  • Pentagonal design for heat distribution
  • 92,500 BTU heating capacity
Weight2645.5 LBS
Height72.8 (H)
Width59 (W)
Depth59 (D)
Base StyleStationary (Stand Base)
Fuel TypeGas-Fired
Hearth Width / Diameter30" - 39"
Height72.8 (H)
Width59 (W)
Depth59 (D)
Fuel TypeGas-Fired
  • NSF Certified certification
Select an Option
  • Natural Gas
  • Liquid Propane
  • Restaurant Equipment
  • Commercial Oven
  • Pizza Oven
  • Pizza Deck Oven
  • Restaurant Equipment
  • Commercial Oven
  • Pizza Oven
  • Pizza Deck Oven
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"