Victory Refrigeration VBCF-20-230 Blast Chiller/Shock Freezer, Roll-In, designed for REMOTE refrigeration, (20) 18" x 26" x 1" sheet pan or (20) 12" x 20" x 1" steam pan capacity
SKU:
KF7-1006-FR__1173
Commercial design services
Sheetpancapacity(20) 18" X 26" Pans
ManufacturerpartnumberVBCF-20-230
Packedby1 Each
ManufacturerVictory
Shipfrom15825 [Brookville, PA]
RefrigerationRemote (Refrigeration Not Included)
Freightclass150
Foodcapacityweight200 - 299 Lbs
Packedby1 Each
ManufacturerVictory
Shipfrom15825 [Brookville, PA]
Freightclass150
Related products
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"