Advance Tabco 94-2-36-24L 45" H x 64" W x 27" D 14 Gauge 304 Stainless Steel 2-Compartment Regaline Sink
Shop all Advance Tabco 2 Compartment Sink
SKU:
94-2-36-24L
MPN:
94-2-36-24L
Commercial design services
Handle high-volume prep confidently with the Advance Tabco 94-2-36-24L sink, made of 14 gauge Type 304 stainless steel and NSF certified. It has an 11" backsplash, a left-hand 24" drainboard, welded legs, and two 20" x 16" x 14" deep bowls.
  • Stainless steel legs with welded crossrails
  • 11" H backsplash protects walls
  • NSF certified for foodservice compliance
  • 14 Gauge Type 304 stainless steel
  • Left-hand 24" drainboard for workflow
  • Two 20" x 16" compartments for prep efficiency
Weight115 LBS
Height45 (H)
Width65 (W)
Depth27 (D)
Base ConstructionStainless Steel
DrainboardsWith Left-Hand Drainboard
Overall Length64"
Splash Height11"
Top Gauge14 Gauge
ManufacturerAdvance Tabco
Style1 Drainboard
Compartment Width (side-side)16"
Weight115 LBS
Height45 (H)
Width65 (W)
Depth27 (D)
Overall Length64"
Splash Height11"
Top Gauge14 Gauge
ManufacturerAdvance Tabco
Style1 Drainboard
  • Commercial Sink
  • 2 Compartment Sink
  • Commercial Sink
  • 2 Compartment Sink
Related products
picture
National Public Seating GRR24T Back Guardrail for 18" x 24" Tapered Risers
Pro IconFree shipping
picture
Metro 3636NS 36" W x 36" D Stainless Steel Wire Super Erecta Super Wide Shelf
Pro IconFree shipping
Electrolux 653051 0.79 Stainless Steel Dicing Grid
FOH DAP085WHP23 6.5" Dia. White Porcelain Round Deep Soho Plate
TableCraft Products 700106 7 3/4" L 8mm Thick Unwrapped PLA Black Straws - 300/Pack