Advance Tabco FE-3-1812-18L-X Special Value Fabricated Sink, 3-compartment, 18"
Shop all Advance Tabco
SKU:
FE-3-1812-18L-X__1006
zoom
Commercial design services
Comparmentfrontback18"
Sinkdepthrimdrain12"
ManufacturerAdvance Tabco
BaseconstructionGalvanized
Topgauge18 Gauge
Shipfrom75142-0000 [Kaufman, TX]
Freightclass175
Topstainlessseries300 Series
ManufacturerpartnumberFE-3-1812-18L-X
Overalllength73" - 84"
BasetypeLegs
Vendornumber1006
DrainboardsWith Left-Hand Drainboard
Packedby1 Each
Splashheight9"
Compartmentwidthsideside18"
Document_0FE-3-1812-18L-X.pdf
Comparmentfrontback18"
Sinkdepthrimdrain12"
ManufacturerAdvance Tabco
BaseconstructionGalvanized
Topgauge18 Gauge
Freightclass175
Topstainlessseries300 Series
Overalllength73" - 84"
BasetypeLegs
Vendornumber1006
Packedby1 Each
Splashheight9"
Compartmentwidthsideside18"
Document_0FE-3-1812-18L-X.pdf
  • Shop By Brand
  • Advance Tabco
  • Shop By Brand
  • Advance Tabco