Advance Tabco FC-3-1818-18L-X Fabricated Sink, 3-compartment, 18"
Shop all Advance Tabco
SKU:
FC-3-1818-18L-X__1006
Commercial design services
Comparmentfrontback18"
Sinkdepthrimdrain14"
ManufacturerAdvance Tabco
BaseconstructionStainless Steel
Topgauge16 Gauge
Shipfrom75142-0000 [Kaufman, TX]
Freightclass175
Topstainlessseries300 Series
ManufacturerpartnumberFC-3-1818-18L-X
Overalllength73" - 84"
BasetypeLegs With Side Crossrails
Vendornumber1006
DrainboardsWith Left-Hand Drainboard
Packedby1 Each
Splashheight8-1/2"
Compartmentwidthsideside18"
Document_0FC-3-1818-18L-X.pdf
Comparmentfrontback18"
Sinkdepthrimdrain14"
ManufacturerAdvance Tabco
Topgauge16 Gauge
Freightclass175
Topstainlessseries300 Series
Overalllength73" - 84"
Vendornumber1006
Packedby1 Each
Splashheight8-1/2"
Compartmentwidthsideside18"
Document_0FC-3-1818-18L-X.pdf
  • Shop By Brand
  • Advance Tabco
  • Shop By Brand
  • Advance Tabco
Related products
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"