Advance Tabco FE-3-1515-15RL-X Special Value Fabricated Sink, 3-compartment, 15"
Shop all Advance Tabco
SKU:
FE-3-1515-15RL-X__1006
zoom
Commercial design services
Comparmentfrontback15"
Sinkdepthrimdrain12"
ManufacturerAdvance Tabco
BaseconstructionGalvanized
Topgauge18 Gauge
Shipfrom75142-0000 [Kaufman, TX]
Freightclass175
Topstainlessseries300 Series
ManufacturerpartnumberFE-3-1515-15RL-X
Overalllength73" - 84"
BasetypeLegs
Vendornumber1006
DrainboardsWith Left & Right-Hand Drainboards
Packedby1 Each
Splashheight9"
Compartmentwidthsideside15"
Document_0FE-3-1515-15RL-X.pdf
Comparmentfrontback15"
Sinkdepthrimdrain12"
ManufacturerAdvance Tabco
BaseconstructionGalvanized
Topgauge18 Gauge
Freightclass175
Topstainlessseries300 Series
Overalllength73" - 84"
BasetypeLegs
Vendornumber1006
Packedby1 Each
Splashheight9"
Compartmentwidthsideside15"
Document_0FE-3-1515-15RL-X.pdf
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"