Advance Tabco 94-83-60-24L 95" W 14 Gauge Stainless Steel Base Regaline Sink
Shop all Advance Tabco 3 Compartment Sink
SKU:
94-83-60-24L
MPN:
94-83-60-24L
Commercial design services
  • 11"H backsplash protects walls
  • Left-hand 24" drainboard enhances workflow
  • Adjustable stainless legs with 1" feet
  • 95" overall length for prep space
  • Three 20"W x 14" deep compartments
  • 14 Gauge Type 304 stainless steel
Weight296 LBS
Height45 (H)
Width96 (W)
Depth36 (D)
Base ConstructionStainless Steel
Compartment Width (side-side)20"
DrainboardsWith Left-Hand Drainboard
Filter TypeStraight / Line Sinks
Overall Length95"
Sink Depth (rim-drain)14"
Splash Height11"
Top Gauge14 Gauge
Top Stainless Series300 Series
ManufacturerAdvance Tabco
Style1 Drainboard
Gauge14 Gauge
Weight296 LBS
Height45 (H)
Width96 (W)
Depth36 (D)
Overall Length95"
Sink Depth (rim-drain)14"
Splash Height11"
Top Gauge14 Gauge
Top Stainless Series300 Series
ManufacturerAdvance Tabco
Style1 Drainboard
Gauge14 Gauge
  • Commercial Sink
  • 3 Compartment Sink
  • Commercial Sink
  • 3 Compartment Sink
Related products
picture
Empress E178001 White Polypropylene Medium Weight Wrapped Fork (1000 Packs Per Case)
Pro IconFree shipping
picture
Advance Tabco ES-243 25" H Stainless Steel Base Equipment Stand