Advance Tabco 94-83-60-24R 95" W 14 Gauge Stainless Steel Base Regaline Sink
Shop all Advance Tabco 3 Compartment Sink
SKU:
94-83-60-24R
MPN:
94-83-60-24R
Commercial design services
  • 11"H backsplash reduces splash risk
  • Right-hand 24" drainboard speeds prep
  • NSF certified for commercial use
  • 95" overall length suits large kitchens
  • Three 28" x 20" compartments for workflow
  • 14 Gauge Type 304 stainless durability
Weight296 LBS
Height45 (H)
Width96 (W)
Depth36 (D)
Base ConstructionStainless Steel
Compartment Width (side-side)20"
DrainboardsWith Right-Hand Drainboard
Filter TypeStraight / Line Sinks
Overall Length95"
Sink Depth (rim-drain)14"
Splash Height11"
Top Gauge14 Gauge
Top Stainless Series300 Series
ManufacturerAdvance Tabco
Style1 Drainboard
Gauge14 Gauge
Weight296 LBS
Height45 (H)
Width96 (W)
Depth36 (D)
Overall Length95"
Sink Depth (rim-drain)14"
Splash Height11"
Top Gauge14 Gauge
Top Stainless Series300 Series
ManufacturerAdvance Tabco
Style1 Drainboard
Gauge14 Gauge
  • Commercial Sink
  • 3 Compartment Sink
  • Commercial Sink
  • 3 Compartment Sink