Advance Tabco 94-84-80-24R 117" W x 36" D x 45" H Stainless Steel 14 Gauge 4-Compartments Regaline Sink
Shop all Advance Tabco 4 Compartment Sink
SKU:
94-84-80-24R
MPN:
94-84-80-24R
Commercial design services
  • 11" backsplash reduces splash
  • Right-hand 24" drainboard for drying
  • Legs with crossrails and adjustable feet
  • 117" W x 36" D x 45" H stainless steel
  • Four 20" x 28" sink compartments
  • 14 gauge Type 304 for corrosion resistance
Weight364 LBS
Height45 (H)
Width118 (W)
Depth36 (D)
Base ConstructionStainless Steel
Compartment Width (side-side)20"
DrainboardsWith Right-Hand Drainboard
Overall Length117"
Sink Depth (rim-drain)14"
Splash Height11"
ManufacturerAdvance Tabco
Cartridge117 36 x 45
Style1 Drainboard
Filter TypeStraight / Line Sinks
Weight364 LBS
Height45 (H)
Width118 (W)
Depth36 (D)
Overall Length117"
Sink Depth (rim-drain)14"
Splash Height11"
ManufacturerAdvance Tabco
Cartridge117 36 x 45
  • 4 Compartment Sink
Related products
picture
Advance Tabco DUN-2448-8 1800 Lbs. Aluminum Special Value Dunnage Rack
Pro IconFree shipping
picture
Yanco MD-709 60 Oz. 9" W White Melamine Square Milando Bowl