Advance Tabco 94-84-80-36L 129" W x 36" D x 45" H Stainless Steel 14 Gauge 4-Compartments Regaline Sink
Shop all Advance Tabco 4 Compartment Sink
SKU:
94-84-80-36L
MPN:
94-84-80-36L
Commercial design services
Built for busy kitchens, the Advance Tabco 94-84-80-36L sink features four 20" x 28" compartments and a left-hand drainboard in 14 gauge stainless steel.
  • 11" backsplash and adjustable legs
  • Left-hand 36" drainboard
  • NSF certified; requires two faucets
  • 129" W x 36" D x 45" H stainless steel
  • Four 20" x 28" compartments
  • 14 gauge Type 304 top and bowls
Weight382 LBS
Height45 (H)
Width130 (W)
Depth36 (D)
Base ConstructionStainless Steel
Compartment Width (side-side)20"
DrainboardsWith Left-Hand Drainboard
Overall Length129"
Sink Depth (rim-drain)14"
Splash Height11"
ManufacturerAdvance Tabco
Cartridge129 36 x 45
Style1 Drainboard
Filter TypeStraight / Line Sinks
Weight382 LBS
Height45 (H)
Width130 (W)
Depth36 (D)
Overall Length129"
Sink Depth (rim-drain)14"
Splash Height11"
ManufacturerAdvance Tabco
Cartridge129 36 x 45
  • 4 Compartment Sink
Related products
picture
Quantum DWB18P Two 18" Green Epoxy Antimicrobial Single Wall Mount Cantilever Arm
Pro IconFree shipping
picture
Cambro 10HS1114186 10" x 19 3/4" x 13 3/4" Navy Blue 10 Compartments Half Size with 6 Extenders Camrack Glass Rack - 2 Cases
Pro IconFree shipping
Advance Tabco VLG-2410 120" W x 24" D 14 Gauge 304 Stainless Steel Work Table
Advance Tabco VLG-307 30" D x 84" W Stainless Steel 14 Gauge Work Table
Duke 416-24132 24" D x 132" W Stainless Steel 16 Gauge Work Table with Undershelf