Advance Tabco 94-84-80-36RL 162" W x 36" D x 45" H Stainless Steel 14 Gauge 4-Compartments Regaline Sink
Shop all Advance Tabco 4 Compartment Sink
SKU:
94-84-80-36RL
MPN:
94-84-80-36RL
Commercial design services
Advance Tabco's 94-84-80-36RL regaline sink features four 20" x 28" compartments with 14" deep bowls made of 14 gauge type 304 stainless steel.
  • 11" splashguard for sanitation
  • Left and right 36" drainboards
  • NSF certified for compliance
  • 162" stainless steel work surface
  • 14 gauge Type 304 stainless steel
  • Four 28" x 20" compartments
Weight442 LBS
Height45 (H)
Width162 (W)
Depth36 (D)
Base ConstructionStainless Steel
Compartment Width (side-side)20"
DrainboardsWith Left & Right-Hand Drainboards
Overall Length162"
Sink Depth (rim-drain)14"
Splash Height11"
ManufacturerAdvance Tabco
Cartridge162 36 x 45
Style2 Drainboards
Filter TypeStraight / Line Sinks
Weight442 LBS
Height45 (H)
Width162 (W)
Depth36 (D)
Overall Length162"
Sink Depth (rim-drain)14"
Splash Height11"
ManufacturerAdvance Tabco
Cartridge162 36 x 45
Style2 Drainboards
  • 4 Compartment Sink