Advance Tabco DSG-12S-48 48" W Tempered Glass Single-Sided Sleek Shield Food Shield
Shop all Advance Tabco Sneeze Guards
SKU:
DSG-12S-48
MPN:
DSG-12S-48
Commercial design services
Advance Tabco dsg-12s-48 tempered glass food shield offers a 48" W x 12" D x 18" H barrier with a stainless steel top and tempered glass front.
  • Chamber Lock™ rotation in 15° increments
  • Countertop installation for fast setup
  • NSF certified design for foodservice
  • 48" W tempered glass front for visibility
  • Side panels 18" deep meet NSF hygiene
  • Stainless steel top shelf resists corrosion
Weight166 LBS
Height18 (H)
Width48 (W)
ServiceFull / Self-Service
Width (side - side)44" - 49"
ManufacturerAdvance Tabco
Length48"
StyleTwo Sided
Service TypeFull / Self Service
Weight166 LBS
Height18 (H)
Width48 (W)
ServiceFull / Self-Service
Width (side - side)44" - 49"
ManufacturerAdvance Tabco
Length48"
StyleTwo Sided
  • NSF Certified certification
Related products
picture
Rosseto SM120 16" Dia. x 1.5" H Stainless Steel Hexagonal Textured Medium Honeycomb Tray
Pro IconFree shipping
picture
Advance Tabco DI-1-168 19" W x 19" D x 8" H 18 Gauge 304 Stainless Steel 1-Compartment Drop-In Sink
Pro IconFree shipping
Skyfood FE-10-N 10 Lbs. Stainless Steel Countertop Electric Full Pot Fryer - 110 Volts
Univex 1061301 Four Wing Beater For 30 Qt. Bowl
Vollrath 36367 74" W x 28" d x 27" H Stainless Steel Modular 4-Series Signature Server Bain Marie Hot Food Station