Advance Tabco DTC-S30-144L 143" W x 44" H x 30" D 14 Gauge Stainless Steel Legs Clean Straight Dishtable
Shop all Advance Tabco Dishtable
SKU:
DTC-S30-144L
MPN:
DTC-S30-144L
Commercial design services
Advance Tabco dtc-s30-144l dishtable measures 143" W x 30" D x 44" H and uses 14 gauge Type 304 stainless steel for durability.
  • NSF certified for compliance
  • Stainless steel legs for stability
  • Right-to-left attachment for workflow
  • 143" W x 30" D work surface
  • 14 Gauge Type 304 stainless
  • 10" H backsplash for splash containment
Weight275 LBS
Height44 (H)
Width143 (W)
Depth30 (D)
DirectionRight to Left
Filter TypeClean Dishtables
Leg TypeStainless Steel
Splash Height10" H
Stainless Series304 Series
Weight275 LBS
Height44 (H)
Width143 (W)
Depth30 (D)
DirectionRight to Left
Filter TypeClean Dishtables
Leg TypeStainless Steel
Splash Height10" H
  • Dishtable
Related products
picture
Quantum 4X6HBD 6" W x 4.5" H For Use with Hanging Baskets Chrome Plated Divider