Advance Tabco FC-WM-120-ADA-F 120" W x 19.5" D 16 Gauge Wall Mounted Multiwash Hand Sink
Shop all Advance Tabco Utility Sink
SKU:
FC-WM-120-ADA-F
MPN:
FC-WM-120-ADA-F
Commercial design services
Advance Tabco FC-WM-120-ADA-F wall-mounted multiwash hand sink measures 120" W x 19.5" D with 16 gauge Type 304 stainless steel.
  • NSF and cULus certified for foodservice
  • ADA compliant with tubular wall supports
  • 3-1/2" rear basket drain for drainage
  • 120" W x 19.5" D commercial hand sink
  • Includes (6) wrist-blade faucets
  • 16 gauge Type 304 stainless steel
Weight159 LBS
Height25.5 (H)
Width120 (W)
Depth19.5 (D)
Bowl Depth (front - back)16"
Bowl Height (rim to drain)5" Deep
Bowl Width (left to right)20" & Up
ManufacturerAdvance Tabco
Weight159 LBS
Height25.5 (H)
Width120 (W)
Depth19.5 (D)
Bowl Depth (front - back)16"
  • Utility Sink
Related products
picture
Quantum PH18BK 18" W Black Epoxy Push Handle