Advance Tabco FS-1-1824-18RL 54" W 14 Gauge Stainless Steel Fabricated Sink
Shop all Advance Tabco 1 Compartment Sink
SKU:
FS-1-1824-18RL
MPN:
FS-1-1824-18RL
Commercial design services
Advance Tabco fs-1-1824-18rl sink features an 18" x 24" x 14" bowl with left/right drainboards for efficient prep.
  • Stainless steel legs with adjustable bracing
  • 8-1/2" tile edge splash for protection
  • 54" W 14-gauge Type 304 stainless steel
  • Left/right drainboards for workflow
  • One-compartment 18" x 24" x 14" bowl
Weight175 LBS
Height43 (H)
Width54 (W)
Depth29.5 (D)
Base ConstructionStainless Steel
Drainboardswith Left and Right-Hand Drainboards
Overall Length54"
ManufacturerAdvance Tabco
Style2 Drainboards
Weight175 LBS
Height43 (H)
Width54 (W)
Depth29.5 (D)
Overall Length54"
ManufacturerAdvance Tabco
Style2 Drainboards
  • 1 Compartment Sink