Advance Tabco FS-FM-120-ADA-F 120" W x 19.5" D x 42.5" H 14 Gauge 304 Stainless Steel Multiwash Hand Sink
Shop all Advance Tabco Utility Sink
SKU:
FS-FM-120-ADA-F
MPN:
FS-FM-120-ADA-F
Commercial design services
  • Three 3-1/2" rear basket drains
  • Includes wrist blade handle faucets
  • 120" width for high-capacity prep areas
  • Multi-station hand sink with six faucets
  • ADA compliant layout
  • 14 gauge Type 304 stainless steel
Weight179 LBS
Height42.5 (H)
Width120 (W)
Depth19.5 (D)
Bowl Depth (front to back)15" - 19"
Bowl Height (rim to drain)5" Deep
Bowl Width (left to right)20" & Up
ManufacturerAdvance Tabco
Weight179 LBS
Height42.5 (H)
Width120 (W)
Depth19.5 (D)
Certifications
  • ADA Compliant certification
  • Utility Sink
Related products
picture
Empress E175003 White Polypropylene Medium Weight Knife (1000 Packs Per Case)
Pro IconFree shipping
picture
Rosseto AG205 12.7" W x 32.5" H Clear Acrylic Avant Guarde Shield + Serve Side Panel for Buffet Sneeze Guard
Pro IconFree shipping
Rosseto GLS033W White Square Stelo Platter
Advance Tabco SU-47 Add Stainless Steel Concealing Drawer Fronts to Su-46 Slides
Bar Maid DIS-402 3.0 - 5.5 Range 100 Strips per Dispenser Ph Test Strips Dispenser
Metro N476BR 72" W x 21" D Zinc 4 Wire Shelves Super Erecta Starter Shelving Unit