Advance Tabco FS-WM-60-ADA-F 60" W x 19.5" D x 25.5" H 14 Gauge 304 Stainless Steel Wall Mounted Multiwash Hand Sink
Shop all Advance Tabco Hand Sinks and Accessories
SKU:
FS-WM-60-ADA-F
MPN:
FS-WM-60-ADA-F
Commercial design services
  • Wall-mounted with stainless supports
  • NSF certified for hygiene
  • 16" front-to-back bowl with 5" deep bowls
  • 60" wide 14 gauge 304 stainless steel
  • ADA compliant for accessibility
  • Three-station layout with wrist-blade faucets
Weight90 LBS
Height25.5 (H)
Width60 (W)
Depth19.5 (D)
Bowl Depth (front to back)19.5"
Bowl Height (rim to drain)5" Deep
Bowl Width (left to right)60"
ManufacturerAdvance Tabco
Bowl Depth (front - back)16"
Item TypeWall Mounted
Weight90 LBS
Height25.5 (H)
Width60 (W)
Depth19.5 (D)
Bowl Width (left to right)60"
ManufacturerAdvance Tabco
Bowl Depth (front - back)16"
Certifications
  • ADA Compliant certification
  • Hand Sinks and Accessories
Related products
picture
Quantum P14S 14" H Stainless Steel Post with Leveling Legs