Advance Tabco GSG-18-144 144" W Tempered Glass Single-Sided Sleek Shield Food Shield
Shop all Advance Tabco Sneeze Guards
SKU:
GSG-18-144
MPN:
GSG-18-144
Commercial design services
Advance Tabco GSG-18-144 sleek shield food shield offers a 144" W countertop sneeze guard with 1/4" tempered front and side panels, 3/8" top glass, stainless steel frame, and NSF certification.
  • Stainless steel frame ensures durability
  • 144" tempered glass front and side panels enhance visibility and hygiene
  • Chamber Lock™ allows 15° rotation for precise positioning
  • 3/8" top glass supports up to 100 pounds
Weight489 LBS
Height18 (H)
Width144 (W)
Depth18 (D)
ServiceSelf-Service
Width (side - side)141" - 146"
ManufacturerAdvance Tabco
Length144"
StyleSingle Sided
Service TypeSelf Service
Weight489 LBS
Height18 (H)
Width144 (W)
Depth18 (D)
ServiceSelf-Service
Width (side - side)141" - 146"
ManufacturerAdvance Tabco
Length144"
StyleSingle Sided
  • Sneeze Guards