Advance Tabco GSGC-18-84 84" W Tempered Glass Single-Sided Sleek Shield Food Shield
Shop all Advance Tabco Sneeze Guards
SKU:
GSGC-18-84
MPN:
GSGC-18-84
Commercial design services
Advance Tabco’s GSGC-18-84 shield offers an 84" wide, single-sided tempered glass sneeze guard with a stainless steel frame for full-service use.
  • NSF certified for foodservice sanitation
  • Stainless steel frame for durable installation
  • 84" W tempered glass front and sides enhance hygiene
  • Chamber Lock™ rotates in 15° increments
  • 3/8" top glass supports up to 100 pounds
Weight311 LBS
Height18 (H)
Width84 (W)
Depth18 (D)
ServiceFull-Service
Width (side - side)80" - 85"
ManufacturerAdvance Tabco
Length84"
StyleSingle Face
Service TypeFull Service
Weight311 LBS
Height18 (H)
Width84 (W)
Depth18 (D)
ServiceFull-Service
Width (side - side)80" - 85"
ManufacturerAdvance Tabco
Length84"