Advance Tabco NDSG-15-48 48" W Tempered Glass Single-Sided Sleek Shield Food Shield
Shop all Advance Tabco Sneeze Guards
SKU:
NDSG-15-48
MPN:
NDSG-15-48
Commercial design services
Advance Tabco's NDSG-15-48 sleek shield offers a 48" W, double-tier sneeze guard with 1/4" tempered glass, 18" deep side panels, stainless steel top shelf, and Chamber Lock™ rotation in 15° increments.
  • Meets NSF with 18" deep side panels
  • Chamber Lock™ rotation in 15° increments
  • Countertop self-service installation
  • 48" W tempered glass protection
  • Stainless steel top shelf for durability
  • Double-tier design for visible displays
Weight199 LBS
Height34 (H)
Width48 (W)
Depth15 (D)
ServiceSelf-Service
Width (side - side)44" - 49"
ManufacturerAdvance Tabco
Length48"
StyleSingle Face
Service TypeSelf Service
Weight199 LBS
Height34 (H)
Width48 (W)
Depth15 (D)
ServiceSelf-Service
Width (side - side)44" - 49"
ManufacturerAdvance Tabco
Length48"
StyleSingle Face
  • Sneeze Guards
Related products
picture
Quantum WDWB1442C 42" W x 14" D Chrome Finish Wall Mount Cantilever Single Shelf
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Advance Tabco CM-24 24" W Aluminum Special Value Check Minder
Advance Tabco K-49 4" Centers Deck Mount Fill Faucet