Advance Tabco NDSG-18-96 96" W Tempered Glass Single-Sided Sleek Shield Food Shield
Shop all Advance Tabco Sneeze Guards
SKU:
NDSG-18-96
MPN:
NDSG-18-96
Commercial design services
Advance Tabco NDSG-18-96 sleek shield offers a 96" single-sided, double-tier sneeze guard with 1/4" tempered glass and stainless steel top shelf for self-service stations.
  • NSF-compliant 18" deep side panels for safety
  • Chamber Lock™ allows 15° rotation for alignment
  • Fixed center support
  • 96" wide tempered glass front for visibility
  • Stainless steel top shelf resists wear
  • Double-tier design increases serving area
Weight376 LBS
Height34 (H)
Width96 (W)
ServiceSelf-Service
Width (side - side)92" - 97"
ManufacturerAdvance Tabco
Length96"
StyleSingle Face
Service TypeSelf Service
Weight376 LBS
Height34 (H)
Width96 (W)
ServiceSelf-Service
Width (side - side)92" - 97"
ManufacturerAdvance Tabco
Length96"
StyleSingle Face
  • Sneeze Guards
Related products
picture
Yanco GN-313 4.4 L. White Melamine Rectangular GN Pan
Pro IconFree shipping
picture
Yanco LY-404YL 5 Oz. Yellow Porcelain Triangular Lyon Sauce Bowl
Pro IconFree shipping
Univex 1012297 Four Wing Beater For 12 Qt. Bowl
Belshaw 7SSX1-7/8 Plunger Donut Plunger
Fat Daddio's PIE-12 72.6 Oz. 18 Gauge Aluminum Pie Pan
Fat Daddio's PRD-52 Aluminum Round 16 Gauge Solid Bottom Cake Pan
Component Hardware TLL15-4100-SE1Z 4" Centers Stainless Steel Gooseneck Spout Ceramic Wall Mount Top-Line Faucet
FOH DAP075WHP23 7.5" W White Round Porcelain Mod Divided Plate
Omcan USA 44224 2 Stainless Steel Faucets Countertop Draft Tower
Quantum PS-WBLD-5 5" Basket Long Divider Partition Store