Advance Tabco NSGC-15-132 132" W Stainless Steel Stationary Sleek Shield Food Shield
Shop all Advance Tabco Sneeze Guards
SKU:
NSGC-15-132
MPN:
NSGC-15-132
Commercial design services
Advance Tabco nsfcertified sleek shield food shield features a 132" stainless steel countertop sneeze guard with a 3/8" tempered glass front and 1/4" side panels meeting NSF standards.
  • Includes center support leg for stability
  • Chamber Lock™ rotates shield in 15° intervals
  • Designed for full-service
  • 132" stainless steel top shelf for durability
  • 1/4" side panels 18" deep to meet NSF
  • 3/8" heat tempered glass front for safety
Weight422 LBS
Height19.25 (H)
Width132 (W)
Depth15 (D)
ServiceFull-Service
Width (side - side)129" - 134"
ManufacturerAdvance Tabco
Length132"
StyleSingle Face
Service TypeFull Service
Weight422 LBS
Height19.25 (H)
Width132 (W)
Depth15 (D)
ServiceFull-Service
Width (side - side)129" - 134"
ManufacturerAdvance Tabco
Length132"
StyleSingle Face
  • Sneeze Guards