Advance Tabco NSGC-15-2WELL 33.69" W Stainless Steel Stationary Sleek Shield Food Shield
Shop all Advance Tabco Sneeze Guards
SKU:
NSGC-15-2WELL
MPN:
NSGC-15-2WELL
Commercial design services
Advance Tabco nsgc-15-2well stainless steel food shield offers a 33.69" width with 1/4" tempered glass front and sides, plus a 15" stainless top shelf.
  • Countertop installation for full-service
  • NSF-compliant 19.75" deep side panels
  • Extends 15/16" beyond table
  • Tempered 1/4" heat-tempered glass panels for hygiene
  • Chamber Lock™ rotation in 15° intervals
  • Stainless steel frame resists corrosion
Weight135 LBS
Height18.75 (H)
Width33.81 (W)
Depth19.75 (D)
ServiceFull-Service
Width (side - side)32"- 37"
ManufacturerAdvance Tabco
Length33.81"
StyleSingle Sided
Service TypeFull Service
Weight135 LBS
Height18.75 (H)
Width33.81 (W)
Depth19.75 (D)
ServiceFull-Service
Width (side - side)32"- 37"
ManufacturerAdvance Tabco
Length33.81"