Advance Tabco ODS-12-108 108" W x 12" D x 26" H Stainless Steel 18 Gauge Double Overshelf
Shop all Advance Tabco Table Mounted Overshelves
SKU:
ODS-12-108
MPN:
ODS-12-108
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Weeks
Warranty
Commercial design services
Advance Tabco ODS-12-108 stainless steel double overshelf is 108" wide and 12" deep. It mounts to work tables for added storage.
  • NSF certified for foodservice compliance
  • 26" height fits standard tables
  • Compatible with Advance Tabco ODS-12-108
  • 108" W x 12" D 18 gauge 430 stainless steel
  • Table-mounted for quick installation
  • Double overshelf design doubles storage
Weight60 LBS
Height26 (H)
Width108 (W)
Depth12 (D)
ConstructionStainless Steel
Depth (front - back)12"
Filter TypeShelves
Gauge18 Gauge
ShelvesDouble
Width (side - side)97" - 108"
ManufacturerAdvance Tabco
Number of Shelves2 Shelves
StyleDouble
Weight60 LBS
Height26 (H)
Width108 (W)
Depth12 (D)
ConstructionStainless Steel
Depth (front - back)12"
Filter TypeShelves
Gauge18 Gauge
ShelvesDouble
Width (side - side)97" - 108"
ManufacturerAdvance Tabco
Number of Shelves2 Shelves
StyleDouble
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Equipment
  • Commercial Work Tables and Station
  • Table Mounted Overshelves
  • Restaurant Equipment
  • Table Mounted Overshelves