Advance Tabco ODS-12-108R 108" W x 12" D x 26" H Stainless Steel 18 Gauge Double Overshelf
Shop all Advance Tabco Table Mounted Overshelves
SKU:
ODS-12-108R
MPN:
ODS-12-108R
Commercial design services
Advance Tabco ODS-12-108R double overshelf measures 108" W x 12" D x 26" H and is made of 18 gauge 430 stainless steel. It features two fixed shelves with a 1" rear up-turn and CSA certification for heavy use in commercial kitchens.
  • Table-mounted design installs to existing stations
  • 108" W x 12" D stainless steel double overshelf for heavy prep
  • Double shelving increases storage over worktables
  • 18 Gauge 430 stainless resists corrosion and wear
Weight60 LBS
Height26 (H)
Width108 (W)
Depth12 (D)
ConstructionStainless Steel
Depth (front - back)12"
ShelvesDouble
Width (side - side)97" - 108"
StyleDouble
Weight60 LBS
Height26 (H)
Width108 (W)
Depth12 (D)
ConstructionStainless Steel
Depth (front - back)12"
ShelvesDouble
Width (side - side)97" - 108"
  • Table Mounted Overshelves