Advance Tabco ODS-15-72R 72" W x 15" D 18 Gauge 430 Stainless Steel Double Overshelf
Shop all Advance Tabco Table Mounted Overshelves
SKU:
ODS-15-72R
MPN:
ODS-15-72R
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Weeks
Warranty
Commercial design services
Optimize storage with the Advance Tabco ODS-15-72R double overshelf, a 72" W x 15" D stainless steel unit for table installation.
  • Two shelves for organized storage
  • 1" rear up-turn limits spills
  • NSF certified for sanitation
  • 72" W x 15" D double overshelf for work tables
  • Table-mounted for secure installation
  • 18 Gauge 430 stainless steel
Weight44.5 LBS
Height26 (H)
Width72 (W)
Depth15 (D)
ConstructionStainless Steel
Depth (front - back)15"
Filter TypeShelves
Gauge18 Gauge
ShelvesDouble
Width (side - side)61" - 72"
ManufacturerAdvance Tabco
Number of Shelves2 Shelves
StyleDouble
Weight44.5 LBS
Height26 (H)
Width72 (W)
Depth15 (D)
ConstructionStainless Steel
Depth (front - back)15"
Filter TypeShelves
Gauge18 Gauge
ShelvesDouble
Width (side - side)61" - 72"
ManufacturerAdvance Tabco
Number of Shelves2 Shelves
StyleDouble
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Equipment
  • Commercial Work Tables and Station
  • Table Mounted Overshelves
  • Restaurant Equipment
  • Table Mounted Overshelves
Related products
picture
Metro N526BR 30" W x 24" D Zinc 4 Wire Shelves Super Erecta Starter Shelving Unit