Advance Tabco PRA-SSC-PT42 23.5" W x 38.5" D Stainless Steel Prestige Sliding Cover for 42" Pass-Thru Ice Bin
Shop all Advance Tabco Underbar Ice Bin Parts
SKU:
PRA-SSC-PT42
MPN:
PRA-SSC-PT42
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Weeks
Warranty
Commercial design services
Transform your beverage service with the Advance Tabco PRA-SSC-PT42 stainless steel sliding cover. This durable cover fits 42" pass-thru ice bins and measures 23.5" W x 38.5" D, weighing 12 pounds.
  • Compact dimensions fit various setups
  • NSF certified for safety and quality
  • Lightweight at 12 pounds for easy handling
  • Durable stainless steel construction
  • Sliding cover for easy access
  • Designed for 42" pass-thru ice bins
Weight12 LBS
Width23.5 (W)
Depth38.5 (D)
Filter TypeIce Bin Covers
ManufacturerAdvance Tabco
Item TypeIce Bin Covers
Weight12 LBS
Width23.5 (W)
Depth38.5 (D)
Filter TypeIce Bin Covers
ManufacturerAdvance Tabco
Item TypeIce Bin Covers
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Equipment
  • Underbar Equipment
  • Underbar Ice Bin Parts
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Equipment
  • Underbar Equipment
  • Underbar Ice Bin Parts
Related products
picture
Advance Tabco TMG-365 60" W x 36" D Galvanized Base 16 Gauge Flat Top Work Table
Pro IconFree shipping
picture
Advance Tabco TMS-308 96" W x 30" D Stainless Steel Base 16 Gauge Flat Top Work Table with Side and Rear Crossrails
Pro IconFree shipping
Advance Tabco HK-SS-365M 36" D x 60" W 14 Gauge 304 Stainless Steel Work Table
Advance Tabco K-117-TS 12" W Pre-Rinse Add-A-Faucet
Yanco CAT-9024 13" L x 10" W White Melamine Rectangular Catering Cake Plate