Advance Tabco PRB-24-84C 96" W x 25" D Stainless Steel Prestige Underbar Sink Unit
Shop all Advance Tabco Underbar Sink
SKU:
PRB-24-84C
MPN:
PRB-24-84C
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Weeks
Warranty
Commercial design services
Advance Tabco PRB-24-84C stainless steel underbar sink has four 10" x 14" bowls and 24" drainboards for efficient workflow in busy beverage stations.
  • Includes two deck mount faucets
  • 7" H backsplash for splash containment
  • NSF certified for commercial compliance
  • 96" W x 25" D stainless steel
  • 24" drainboards left and right
  • Four 10" x 14" sink compartments
Weight178 LBS
Height36 (H)
Width96 (W)
Depth25 (D)
Bowl Size10" x 14" Front to Back
ConstructionStainless Steel Top, Front, Ends & Legs
DrainboardsLeft & Right
Filter TypeBar Sinks
Sink Compartments4
Splash7"
ManufacturerAdvance Tabco
Depth (front-back) OA24" - 27"
Width (side-side) OA91" - 96"
Weight178 LBS
Height36 (H)
Width96 (W)
Depth25 (D)
DrainboardsLeft & Right
Filter TypeBar Sinks
Sink Compartments4
Splash7"
ManufacturerAdvance Tabco
Depth (front-back) OA24" - 27"
Width (side-side) OA91" - 96"
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Commercial Sink
  • Underbar Sink
  • Commercial Sink
  • Underbar Sink