Advance Tabco PRC-24-36R-10 36" W x 25" D x 36" H Stainless Steel 11" Deep Prestige Ice Chest
Shop all Advance Tabco Underbar Ice Bins and Cocktail Bins
SKU:
PRC-24-36R-10
MPN:
PRC-24-36R-10
Commercial design services
Transform your beverage service with the Advance Tabco PRC-24-36R-10 stainless steel ice chest.
  • Bottle well capacity for 6 bottles
  • Freestanding design for easy placement
  • NSF certified for safety and quality
  • Durable stainless steel construction
  • 10 cold plate circuits for efficient cooling
  • 11" deep ice bin for optimal storage
Weight165 LBS
Height36 (H)
Width36 (W)
Depth25 (D)
Bin Depth11" Deep
Cold Plate10 Circuits
Components (left to right)Bottle Well, Ice Bin
ConstructionStainless Steel
Filter TypeIce Bins with Cold Plate
Splash7"
ManufacturerAdvance Tabco
Item TypeIce Bins with Cold Plate
Weight165 LBS
Height36 (H)
Width36 (W)
Depth25 (D)
Bin Depth11" Deep
Cold Plate10 Circuits
ConstructionStainless Steel
Splash7"
ManufacturerAdvance Tabco
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Equipment
  • Underbar Equipment
  • Underbar Ice Bins and Cocktail Bins
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Equipment
  • Underbar Equipment
Related products
picture
Advance Tabco EK-SS-3010M 120" W x 40.5" D 14 Gauge 300 Stainless Steel Work Table
Pro IconFree shipping
picture
Advance Tabco DI-3-1410 50" W x 21" D x 10" H 18 Gauge 304 Stainless Steel 3-Compartment Drop-In Sink
Pro IconFree shipping
Advance Tabco TDS-2 31.81" W Stainless Steel Add-On Dish Shelf