Advance Tabco PRGS-24-18 18" W x 30" D Open Base 7" Splash Prestige Recessed Glass Unit
Shop all Advance Tabco Underbar Drainboard Unit
SKU:
PRGS-24-18
MPN:
PRGS-24-18
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Weeks
Warranty
Commercial design services
Maximize workspace efficiency with the Advance Tabco PRGS-24-18, an 18" W x 30" D open base unit designed for optimal glass storage. This 7" splash recessed glass unit offers functionality and sturdy construction for reliable performance.
  • Compact dimensions fit in tight spaces
  • NSF certified for safety and sanitation
  • Lightweight at 52 pounds for easy handling
  • Open base design for easy access
  • Durable construction for long-lasting use
  • 7" splash guard for mess-free operation
Weight52 LBS
Height36 (H)
Width18 (W)
Depth30 (D)
Item TypeGlass Rack Storage Units
Filter TypeGlass Rack Storage Units
Splash7"
ManufacturerAdvance Tabco
Base StyleOpen
Weight52 LBS
Height36 (H)
Width18 (W)
Depth30 (D)
Splash7"
ManufacturerAdvance Tabco
Base StyleOpen
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Equipment
  • Underbar Equipment
  • Underbar Drainboard Unit
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Equipment
  • Underbar Equipment
  • Underbar Drainboard Unit
Related products
picture
Quantum WR54-2130BK 30" W x 21" D Black Epoxy Finish Includes 4 Wire Shelves Wire Shelving Starter Kit
Pro IconFree shipping
picture
Empress PH303713N 30 Gallon Clear Hi-Density Liner Interleaved Roll (20 Packs of 25 Per Case)
Pro IconFree shipping
Advance Tabco SW1-36 36" W Stainless Steel Double Hooks Pot Rack
Advance Tabco GS-108 109.75" W Tempered Glass Single-Sided Sleek Shield Food Shield
Yanco JP-1309 9" Dia. Melamine Round Coupe Japanese Plate