Advance Tabco PRI-19-36-10 36" W x 20" D x 36" H Stainless Steel 11" Deep Prestige Ice Chest
Shop all Advance Tabco Underbar Ice Bins and Cocktail Bins
SKU:
PRI-19-36-10
MPN:
PRI-19-36-10
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Weeks
Warranty
Commercial design services
Maximize efficiency with the Advance Tabco PRI-19-36-10 stainless steel ice chest, designed for high-demand use. It has an 11" deep design and a capacity of 108 lbs., ensuring reliable beverage service.
  • NSF certified for safety and sanitation
  • 10 cold plate circuits for efficient cooling
  • Holds up to 108 lbs
  • Durable stainless steel construction
  • Freestanding installation for easy setup
  • 11" deep design for ample ice storage
Weight145 LBS
Height36 (H)
Width36 (W)
Depth20 (D)
Bin Depth11" Deep
Filter TypeIce Bins with Cold Plate
Ice Capacity108 Lbs.
Splash7"