Advance Tabco PRI-24-36-10-XD 36" W x 25" D x 36" H Stainless Steel 15" Deep Prestige Ice Chest
Shop all Advance Tabco Underbar Ice Bins and Cocktail Bins
SKU:
PRI-24-36-10-XD
MPN:
PRI-24-36-10-XD
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Warranty
Commercial design services
  • 7" backsplash with soda chase for prep
  • 147 lbs ice capacity for high demand
  • 1/2" drain simplifies sanitation and water removal
  • Stainless steel for durable sanitation
  • 15" deep bin maximizes ice volume
  • 10-circuit cold plate for cooling
Weight175 LBS
Height36 (H)
Width36 (W)
Depth25 (D)
Bin Depth15" Deep
Filter TypeIce Bins with Cold Plate
Ice Capacity147 Lbs.
Splash7"
ManufacturerAdvance Tabco
Item TypeIce Bins with Cold Plate
Weight175 LBS
Height36 (H)
Width36 (W)
Depth25 (D)
Bin Depth15" Deep
Ice Capacity147 Lbs.
Splash7"
  • Downloadwarranty
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Equipment
  • Underbar Equipment
  • Underbar Ice Bins and Cocktail Bins
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Equipment
  • Underbar Equipment