Advance Tabco PRSCD-19-48-M 48" W x 25" D Enclosed Cabinet Base 7" Splash Prestige Underbar Drainboard Cabinet
Shop all Advance Tabco Underbar Drainboard Unit
SKU:
PRSCD-19-48-M
MPN:
PRSCD-19-48-M
Commercial design services
Transform your beverage service with the Advance Tabco PRSCD-19-48-M Enclosed Cabinet Base. This 48" W x 25" D unit includes a 7" splash drainboard for efficient workspace organization and a clean food preparation area.
  • Supports up to 101 pounds of weight
  • NSF certified for safety and sanitation
  • Ideal for beverage service in restaurants
  • Durable enclosed cabinet design
  • Compact 48" W x 25" D dimensions
  • 7" splash guard for effective drainage
Weight101 LBS
Height36 (H)
Width48 (W)
Depth25 (D)
Item TypeDrainboards Storage Cabinets
Filter TypeDrainboards Storage Cabinets
Splash7"
ManufacturerAdvance Tabco
Weight101 LBS
Height36 (H)
Width48 (W)
Depth25 (D)
Splash7"
  • Underbar Drainboard Unit