Advance Tabco PRSCD-24-12 12" W x 30" D Enclosed Cabinet Base 7" Splash Prestige Underbar Drainboard Cabinet
Shop all Advance Tabco Underbar Drainboard Unit
SKU:
PRSCD-24-12
MPN:
PRSCD-24-12
Commercial design services
Transform your beverage service with the Advance Tabco PRSCD-24-12 Enclosed Cabinet Base. This 12" W x 30" D unit includes a 7" splash drainboard, promoting efficient workflow and organization in busy settings while keeping a sleek design.
  • Sturdy construction for heavy use
  • NSF certified for safety
  • Lightweight at 65 pounds for handling
  • Durable cabinet for secure storage
  • Compact design fits underbar spaces
  • 7" splash guard for spill management
Weight65 LBS
Height36 (H)
Width12 (W)
Depth30 (D)
Item TypeDrainboards Storage Cabinets
Filter TypeDrainboards Storage Cabinets
Splash7"
ManufacturerAdvance Tabco
Weight65 LBS
Height36 (H)
Width12 (W)
Depth30 (D)
Splash7"
  • Underbar Drainboard Unit
Related products
picture
Yanco CR-7001 5.5" W Black and Red Melamine Two-Tone Soup Spoon
Pro IconFree shipping
picture
Metro 2148BR 48" W x 21" D Brite Zinc Wire Super Erecta Shelf