Advance Tabco PRSCD-24-12-M 12" W x 30" D Enclosed Cabinet Base 7" Splash Prestige Underbar Drainboard Cabinet
Shop all Advance Tabco Underbar Drainboard Unit
SKU:
PRSCD-24-12-M
MPN:
PRSCD-24-12-M
Commercial design services
Transform your beverage service with the Advance Tabco PRSCD-24-12-M Enclosed Cabinet Base. This 12" W x 30" D unit includes a 7" splash drainboard for efficient workspace organization and a clean food preparation area.
  • Sturdy construction for heavy use
  • NSF certified for safety
  • Efficient drainage for quick cleanup
  • Durable cabinet for secure storage
  • Compact design fits tight spaces
  • 7" splash guard prevents spills
Weight71 LBS
Height36 (H)
Width12 (W)
Depth30 (D)
Item TypeDrainboards Storage Cabinets
Filter TypeDrainboards Storage Cabinets
Splash7"
ManufacturerAdvance Tabco
Weight71 LBS
Height36 (H)
Width12 (W)
Depth30 (D)
Splash7"
  • Underbar Drainboard Unit