Advance Tabco PRSCO-19-18 18" W x 25" D Open Cabinet Base 7" Splash Prestige Underbar Drainboard Cabinet
Shop all Advance Tabco Underbar Drainboard Unit
SKU:
PRSCO-19-18
MPN:
PRSCO-19-18
Commercial design services
Maximize your workspace efficiency with the Advance Tabco PRSCO-19-18 open cabinet base. This 18" W x 25" D underbar drainboard cabinet features a 7" splash, ensuring a clean and organized environment for beverage service.
  • Lightweight at 55 pounds for mobility
  • NSF certified for safe food handling
  • Ideal for beverage service in restaurants
  • Durable open cabinet for easy access
  • Compact 18" width fits tight spaces
  • 7" splash guard prevents spills
Weight55 LBS
Height36 (H)
Width18 (W)
Depth25 (D)
Item TypeDrainboards Storage Cabinets
Filter TypeDrainboards Storage Cabinets
Splash7"
ManufacturerAdvance Tabco
Weight55 LBS
Height36 (H)
Width18 (W)
Depth25 (D)
Splash7"
  • Underbar Drainboard Unit