Advance Tabco PT-18R-120 120" W x 18" D Stainless Steel Rear Mounted Single Overshelf
Shop all Advance Tabco Table Mounted Overshelves
SKU:
PT-18R-120
MPN:
PT-18R-120
Commercial design services
Built for busy kitchens, the Advance Tabco PT-18R-120 rear-mounted overshelf features robust stainless steel and a 120" width to expand storage without compromising prep space.
  • Single shelf adds overhead storage
  • 18" depth fits standard tables
  • NSF certified for commercial use
  • Stainless steel for durable sanitation
  • 120" width covers long prep stations
  • Rear-mounted design frees workspace
Weight36 LBS
Height6.25 (H)
Width120 (W)
Depth18 (D)
ConstructionStainless Steel
Depth (front - back)18"
Filter TypeShelves
ShelvesSingle
Width (side - side)109" - 120"
StyleSingle
Weight36 LBS
Height6.25 (H)
Width120 (W)
Depth18 (D)
ConstructionStainless Steel
Depth (front - back)18"
Filter TypeShelves
ShelvesSingle
Width (side - side)109" - 120"
  • Table Mounted Overshelves