Advance Tabco PT-18S-120 120" W x 18" D Stainless Steel Splash Mounted Single Overshelf
Shop all Advance Tabco Table Mounted Overshelves
SKU:
PT-18S-120
MPN:
PT-18S-120
Commercial design services
  • NSF certified for foodservice compliance
  • Fits 109" - 120" table widths
  • 36 pounds for easy mounting
  • 120" W x 18" D stainless steel
  • Single shelf boosts prep space
  • Splash-mounted for backsplash protection
Weight36 LBS
Height6.25 (H)
Width120 (W)
Depth18 (D)
ConstructionStainless Steel
Depth (front - back)18"
Filter TypeShelves
ShelvesSingle
Width (side - side)109" - 120"
StyleSingle
Weight36 LBS
Height6.25 (H)
Width120 (W)
Depth18 (D)
ConstructionStainless Steel
Depth (front - back)18"
Filter TypeShelves
ShelvesSingle
Width (side - side)109" - 120"
  • Table Mounted Overshelves
Related products
picture
Empress EDHL-83 8" X 8" X 3.19" 3 Compartment Natural Deep Hinged Container Molded Fiber (2 Packs of 100 Per Case)