Advance Tabco STFC-18-84 84" W Stainless Steel Stationary Food Shield
Shop all Advance Tabco Sneeze Guards
SKU:
STFC-18-84
MPN:
STFC-18-84
zoom
Commercial design services
Advance Tabco STFC-18-84 stainless steel food shield offers an 84" wide, 18" deep, 18" high sneeze guard with heat-tempered panels and a 3/8" top shelf rated for 100 pounds. It’s NSF certified for service-line and hospitality use.
  • Single-sided full-service design
  • 18" deep side panels meet NSF standards
  • NSF certified for food-service compliance
  • 84" W stainless steel frame
  • 3/8" top glass supports 100 pounds
  • 1/4" heat-tempered front and side glass
Weight311 LBS
Height18 (H)
Width84 (W)
Depth18 (D)
ServiceFull-Service
Width (side - side)80" - 85"
ManufacturerAdvance Tabco
Length84"
StyleSingle Face
Service TypeFull Service
Weight311 LBS
Height18 (H)
Width84 (W)
Depth18 (D)
ServiceFull-Service
Width (side - side)80" - 85"
ManufacturerAdvance Tabco
Length84"
StyleSingle Face
Service TypeFull Service
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Salad Bar Equipment and Accessories
  • Sneeze Guards
  • Sneeze Guards