American Range ARSRB-24-LP 24" W Liquid Propane Countertop Stainless Steel Front and Sides Charbroiler - 60,000 BTU
Shop all American Range Commercial Broilers
SKU:
ARSRB-24-LP
MPN:
ARSRB-24
Commercial design services
Transform your cooking with the American Range ARSRB-24-LP 24" Liquid Propane Countertop Charbroiler.
  • Adjustable legs for stability
  • Manual controls for precise cooking
  • ETL sanitation listed for safety
  • High-performance 60,000 BTU output
  • Compact 24" countertop design
  • Durable stainless steel construction
Weight210 LBS
Height10.5 (H)
Width24 (W)
Heating SourceRadiant
Total BTU60,000 BTU
ManufacturerAmerican Range
Weight210 LBS
Height10.5 (H)
Width24 (W)
Heating SourceRadiant
Total BTU60,000 BTU
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"