Atosa ATSP-18-1L-NG 18" W Stainless Steel Natural Gas CookRite Low Stock Pot Stove - 80,000 BTU
SKU:
ATSP-18-1L-NG
MPN:
ATSP-18-1L
Commercial design services
Unleash efficiency with the Atosa ATSP-18-1L-NG 18" W Stainless Steel Natural Gas CookRite Low Stock Pot Stove, offering a powerful 80,000 BTU. This sturdy stove is built for high-volume cooking needs.
  • CSA certified for safety compliance
  • Natural gas operation for cost savings
  • Compact 18" width for space-saving design
  • High-efficiency 80,000 BTU output
  • Single burner for focused cooking
  • Durable stainless steel construction
Weight116.8 LBS
Height17.9 (H)
Width18 (W)
Depth20.9 (D)
Burner Ring(s) Per Section(3)
Burner Section Qty(1)
ManufacturerAtosa USA, Inc.
Total BTU80,000 BTU
Exterior FinishStainless Steel
Power TypeNatural Gas
Burner Qty1
Weight116.8 LBS
Height17.9 (H)
Width18 (W)
Depth20.9 (D)
Burner Ring(s) Per Section(3)
Burner Section Qty(1)
ManufacturerAtosa USA, Inc.
Total BTU80,000 BTU
Exterior FinishStainless Steel
Power TypeNatural Gas
Burner Qty1
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"