Connerton CN-SM-36-LP 36" W Stainless Steel Liquid Propane Salamander Broiler - 35,000 BTU
Shop all Connerton
SKU:
CN-SM-36-LP
MPN:
CN-SM-36
zoom
Ships free with
Pro Icon
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Warranty
Commercial design services
  • Full-width spillage pan
  • Chrome-plated grid rack
  • Stainless steel exterior and interior
  • One-minute pre-heat time
  • Four-position rack guides
  • Standing pilot ignition system
Height18 (H)
Width36 (W)
Depth18 (D)
ConstructionStainless Steel
ManufacturerConnerton
Height18 (H)
Width36 (W)
Depth18 (D)
ConstructionStainless Steel
ManufacturerConnerton
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • ETL Sanitation Listed certification
Select an Option
  • Liquid Propane
  • Natural Gas
  • Restaurant Equipment
  • Cooking Equipment
  • Salamander Broiler
  • Restaurant Equipment
  • Cooking Equipment
  • Salamander Broiler
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"