Connerton CN24-24G-NG 24" W Stainless Steel Natural Gas Restaurant Range with Standard Oven - 35,000 BTU
Shop all Connerton
SKU:
CN24-24G-NG
MPN:
CN24-24G
Commercial design services
Connerton cn24-24g offers a 24" gas range with a 1" polished steel griddle and a 35,000 BTU Bake-n-Roast oven. It features stainless steel front and sides, a backriser with hi-shelf, and adjustable legs.
  • Lift-off high shelf and crumb tray for easy cleaning
  • Stainless steel front, sides, riser for durability
  • 24" wide gas range with 35,000 BTU output
  • Standard oven with Bake-n-Roast and 3 rack positions
  • 1" polished steel griddle for rapid heat
Plate Thickness1"
TopGriddles
Total BTU35,000 BTU
Plate Thickness1"
TopGriddles
Total BTU35,000 BTU
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"