Connerton KABOB-18-NG 18" W Stainless Steel Countertop Liquid Propane Angled Radiant Broiler - 75,000 BTU
Shop all Connerton
SKU:
KABOB-18-NG
MPN:
KABOB-18
Pro Icon
Usually ships in 2 - 3 Business Days
  • Utilizes natural gas
  • Compact 18-inch design
  • 75,000 BTU per burner
Height14 (H)
Width18 (W)
Heating SourceRadiant
Total BTU75,000 BTU
Width (side-side) OA13" - 18"
ManufacturerConnerton
Height14 (H)
Width18 (W)
Heating SourceRadiant
Total BTU75,000 BTU
Width (side-side) OA13" - 18"
  • Downloadwarranty
  • Restaurant Equipment
  • Cooking Equipment
  • Commercial Grills
  • Charbroiler
  • Restaurant Equipment
  • Cooking Equipment
  • Commercial Grills
  • Charbroiler
Select an Option
  • Natural Gas
  • Liquid Propane
Related products
picture
Yanco VE-519 19" L x 9" W White Melamine Leaf Deep Venice Plate
Pro IconFree shipping
picture
Thunder Group 2010BB 9.88" W x 7.25" D Melamine Blue Bamboo Oval Platter