Connerton LRB-42-S-LP 42" W Stainless Steel Countertop Liquid Propane Lava Rock with Cast Iron Bottom Grates Charbroiler - 120,000 BTU
Shop all Connerton
SKU:
LRB-42-S-LP
MPN:
LRB-42-S
  • Convenient grease management system
  • Utilizes liquid propane
  • Durable lava-rock system
  • 120,000 BTU cooking power
Weight290 LBS
Height10 (H)
Width42 (W)
Depth27 (D)
ConstructionStainless Steel
Control TypeManual
Heating SourceLava Rocks
Total BTU120,000 BTU
Width (side-side) OA37" - 42"
ManufacturerConnerton
Weight290 LBS
Height10 (H)
Width42 (W)
Depth27 (D)
ConstructionStainless Steel
Control TypeManual
Heating SourceLava Rocks
Total BTU120,000 BTU
Width (side-side) OA37" - 42"
  • Charbroiler
picture
Advance Tabco SU-35C 48" Stainless Steel Beer Box Cover Fits PRBB-48
Pro IconFree shipping
Advance Tabco TA-45 25" W x 25" H x 25" D Aluminum Glass Rack Slides