Connerton LRB-42-S-NG 42" W Stainless Steel Countertop Natural Gas Lava Rock with Cast Iron Bottom Grates Charbroiler - 120,000 BTU
Shop all Connerton
SKU:
LRB-42-S-NG
MPN:
LRB-42-S
  • Convenient grease management system
  • Utilizes natural gas
  • Durable lava-rock system
  • 120,000 BTU cooking power
Weight290 LBS
Height10 (H)
Width42 (W)
Depth27 (D)
ConstructionStainless Steel
Control TypeManual
Heating SourceLava Rocks
Total BTU120,000 BTU
Width (side-side) OA37" - 42"
ManufacturerConnerton
Weight290 LBS
Height10 (H)
Width42 (W)
Depth27 (D)
ConstructionStainless Steel
Control TypeManual
Heating SourceLava Rocks
Total BTU120,000 BTU
Width (side-side) OA37" - 42"
  • Charbroiler
Related products
picture
Advance Tabco K-123 4" Centers Splash Mounted Faucet with 6" Extended D Spout
Pro IconFree shipping
picture
Advance Tabco VLG-305 60" W x 30" D 304 Stainless Steel Top 14 Gauge Work Table